FA16X7S2A335KRU00
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FA16X7S2A335KRU00
Beschreibung:
CAP CER 3.3UF 100V X7S RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3.3 µF