FA18C0G1H151JNU00
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FA18C0G1H151JNU00
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 150PF 50V C0G RADIAL
Auf Lager : 1687
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 150 pF