FA18X7R2A152KNU00
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FA18X7R2A152KNU00
Beschreibung:
CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1500 pF