FA23C0G2E154JRU00
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FA23C0G2E154JRU00
Beschreibung:
CAP CER 0.15UF 250V C0G RADIAL
Auf Lager : 200
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF