FA26X7S2A225KRU06
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FA26X7S2A225KRU06
Beschreibung:
CAP CER 2.2UF 100V X7S RADIAL
Auf Lager : 6875
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2.2 µF