FA28X8R2A332KNU00
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FA28X8R2A332KNU00
Beschreibung:
CAP CER 3300PF 100V X8RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X8R
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3300 pF