FAD1-08025CHLW12
Qualtek
Produkt-Nr.:
FAD1-08025CHLW12
Hersteller:
Qualtek
Beschreibung:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 26.8 CFM (0.750m³/min)
Noise 21.6dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.060A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage Range -
RPM 2000 RPM
Mfr Qualtek
Material - Frame Plastic
Features -
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.078 in H2O (19.4 Pa)
Bearing Type Hydrodynamic
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.189 lb (85.73 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Plastic
Series FAD1-08025
Power (Watts) 720 mW