FAD1-08025CHMW12-A
Qualtek
Produkt-Nr.:
FAD1-08025CHMW12-A
Beschreibung:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 30.5 CFM (0.854m³/min)
Noise 30.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.130A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 2500 RPM
Features -
Width 25.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.112 in H2O (27.9 Pa)
Bearing Type Hydrodynamic
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight 0.159 lb (72.12 g)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic
Series FAD1-08025-A
Power (Watts) 1.56 W