FAD1-08032CBJW12
Qualtek
Produkt-Nr.:
FAD1-08032CBJW12
Beschreibung:
FAN AXIAL 80.5X32MM 12VDC WIRE
Benutzer handbuch
Air Flow 55.4 CFM (1.55m³/min)
Noise 44.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.230A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10.8 ~ 13.2VDC
RPM 4200 RPM
Features -
Width 32.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.316 in H2O (78.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80.5mm L x 80.5mm H
Weight 0.238 lb (107.95 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Plastic
Series FAD1-08032
Power (Watts) 2.76 W