FAN1086M33
onsemi
Produkt-Nr.:
FAN1086M33
Hersteller:
onsemi
Paket:
TO-263-3
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A TO263-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature 25°C ~ 125°C
PSRR 72dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 7.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 1.5A