onsemi
Produkt-Nr.:
FAN3216TMX
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC GATE DRVR LOW-SIDE 8SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.539
$1.539
10
$1.3756
$13.756
25
$1.30568
$32.642
100
$1.002535
$100.2535
250
$0.886008
$221.502
500
$0.839363
$419.6815
1000
$0.65284
$652.84
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | Inverting |
| Driven Configuration | Low-Side |
| Rise / Fall Time (Typ) | 12ns, 9ns |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 3A, 3A |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 18V |
| Mfr | onsemi |
| Channel Type | Synchronous |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.8V, 2V |
| Base Product Number | FAN3216 |