onsemi
Produkt-Nr.:
FAN6080HMX
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
PWM FOR 55W APPLICATION
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Topology | Flyback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Breakdown | 500V |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Voltage |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 24kHz ~ 125kHz |
| Mfr | onsemi |
| Duty Cycle | - |
| Output Isolation | Isolated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 7V ~ 50V |
| Base Product Number | FAN6080 |