onsemi
Produkt-Nr.:
FAN65005A
Hersteller:
Paket:
35-PQFN (6x6)
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG BUCK 70V 8A 35PQFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.023
$6.023
10
$5.43685
$54.3685
25
$5.18434
$129.6085
100
$4.299225
$429.9225
250
$3.91989
$979.9725
500
$3.666981
$1833.4905
1000
$3.287636
$3287.636
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 65V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 8A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 32.5V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 35-PQFN (6x6) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 35-PowerWFQFN |
| Frequency - Switching | 100kHz ~ 1MHz |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | FAN65005 |