onsemi
Produkt-Nr.:
FAN7346M
Hersteller:
Paket:
28-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRIVER LINEAR PWM 28SOIC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 10.5V |
| Topology | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Outputs | 4 |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 35V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | onsemi |
| Frequency | - |
| Dimming | PWM |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | - |
| Base Product Number | FAN7346 |