FB3S039C11R3000
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
FB3S039C11R3000
Beschreibung:
CONN FPC BOTTOM 39POS 0.3MM R/A
Voltage Rating 50V
Current Rating (Amps) 0.35A per Contact
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.075" (1.90mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
FFC, FCB Thickness 0.20mm
Cable End Type Tapered
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Positions 39
Locking Feature Flip Lock
Pitch 0.012" (0.30mm)