NMB Technologies Corporation
Produkt-Nr.:
FBA08T12L
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Air Flow | 21.9 CFM (0.613m³/min) |
| Noise | 23.0dB |
| Ingress Protection | - |
| Static Pressure | 0.061 in H2O (15.2 Pa) |
| Bearing Type | Hydro-wave (HWB) |
| Current Rating (Amps) | 0.079A |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage Range | 7 ~ 13.8VDC |
| Weight | 0.154 lb (69.85 g) |
| RPM | 2000 RPM |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | - |
| Series | FBA |
| Power (Watts) | 950 mW |
| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| Material - Frame | - |
| Features | - |
| Width | 15.00mm |