NMB Technologies Corporation
Produkt-Nr.:
FBK04F12L
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Air Flow | 3.9 CFM (0.109m³/min) |
| Noise | 23.0dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Static Pressure | 0.098 in H2O (24.5 Pa) |
| Bearing Type | Ball |
| Current Rating (Amps) | 0.075A |
| Approval Agency | UL |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Size / Dimension | Square - 40mm L x 40mm H |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage Range | 7 ~ 13.8VDC |
| Weight | 0.088 lb (39.92 g) |
| RPM | 4700 RPM |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Plastic |
| Series | FBK |
| Power (Watts) | 900 mW |
| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| Material - Frame | Plastic |
| Features | - |
| Width | 20.00mm |