FBMOV275M
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
FBMOV275M
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 430V 40KA AXIAL CYLINDR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 387 V
Capacitance @ Frequency 2500 pF @ 1 MHz
Mounting Type Screw Mount
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Series FBMOV
Energy 700J
Package / Case Axial Cylinder
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 275 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 350 V