FC0204JT-52-8K2
YAGEO
Produkt-Nr.:
FC0204JT-52-8K2
Hersteller:
YAGEO
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 8.2K OHM 5% 0.4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient -500/ +300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 8.2 kOhms
Series FC0
Power (Watts) 0.4W