FC0402E50R0GST1
Vishay Dale Thin Film
Produkt-Nr.:
FC0402E50R0GST1
Paket:
0402
Beschreibung:
RES SMD 50 OHM 2% 1/20W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 50 Ohms
Series FC
Power (Watts) 0.05W, 1/20W