Zuhause / Crystals / FC3VREEDM38.4-T1
minImg
FC3VREEDM38.4-T1
Fox Electronics
Produkt-Nr.:
FC3VREEDM38.4-T1
Hersteller:
Fox Electronics
Beschreibung:
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series FC3VR
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fox Electronics
Frequency 38.4 MHz