CLIFF Electronic Components Ltd
Produkt-Nr.:
FC71101
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
P/B SWITCH 3PDT ST ON OFF
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.079" (2.0mm) |
| Actuator Type | Round, Button |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Current Rating (Amps) | 4A (AC) |
| Circuit | 3PDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | - |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 20,000 Cycles |
| Mfr | CLIFF Electronic Components Ltd |
| Features | - |
| Package | Bag |
| Color - Actuator/Cap | Silver |