Zuhause / Fuses / FCC10201ADPA
minImg
FCC10201ADPA
Kamaya Inc.
Produkt-Nr.:
FCC10201ADPA
Hersteller:
Kamaya Inc.
Beschreibung:
FUSE CHIP 0.2A 30VDC 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 2.4 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, cUL, UL
Current Rating (Amps) 200 mA
Fuse Type -
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W x 0.016" H (1.00mm x 0.50mm x 0.40mm)
Product Status Active
Series FCC
Voltage Rating - DC 30 V