FCC17B25PM4D0
Amphenol ICC (Commercial Products)
Produkt-Nr.:
FCC17B25PM4D0
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 25POS SLDR CUP
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 200V
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (Commercial Products)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Plug, Male Pins
Features Filter, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C