IXYS
Produkt-Nr.:
FCC21-12IO
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
THYRISTOR PHASE CTRL 3HV I4-PAC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 100 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.4 V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 55 mA |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 21 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Number of SCRs, Diodes | 2 SCRs |
| Voltage - Off State | 1.2 kV |
| Series | - |
| Package / Case | i4-Pac™-5 |
| Mfr | IXYS |
| Package | Tube |
| Structure | Series Connection - All SCRs |
| Base Product Number | FCC21 |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 300A @ 50Hz |