OptiFuse
Produkt-Nr.:
FCM-2.5A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE BRD MT 2.5A 125VAC 32VDC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.52
$1.52
10
$1.48295
$14.8295
25
$1.43944
$35.986
50
$1.2141
$60.705
100
$0.9937
$99.37
250
$0.89965
$224.9125
500
$0.75335
$376.675
1000
$0.65645
$656.45
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Response Time | Fast Blow |
| Color | - |
| Approval Agency | CSA, cULus, PSE |
| Current Rating (Amps) | 2.5 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A AC, 300A DC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.240" L x 0.100" W x 0.100" H (6.10mm x 2.54mm x 2.54mm) |
| Product Status | Active |
| Series | FCM |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Package / Case | 2410 (6125 Metric) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | OptiFuse |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | FCM |