FCN1206A272J
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
FCN1206A272J
Beschreibung:
CAP FILM 2700PF 5% 100VDC 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FCN
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2700 pF