FCN1206A472J
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
FCN1206A472J
Beschreibung:
CAP FILM 4700PF 5% 100VDC 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FCN
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4700 pF