FCN2416A124K
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
FCN2416A124K
Beschreibung:
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC 2416
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±10%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.236" W (4.80mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FCN
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case 2416 (6041 Metric)
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.12 µF