FCN2416E393K-D2
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
FCN2416E393K-D2
Beschreibung:
CAP FILM 0.039UF 10% 250VDC 2416
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±10%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FCN
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case 2416 (6041 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.039 µF