Zuhause / Oscillators / FCO7K03276818CFE00
minImg
FCO7K03276818CFE00
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Produkt-Nr.:
FCO7K03276818CFE00
Beschreibung:
XTAL OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 300µA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FCO-7K
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Base Resonator Crystal
Frequency 32.768 kHz