FCR0805MT100R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
FCR0805MT100R
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 100 OHM 20% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±20%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 100 Ohms
Series FCR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W