FCR1210LT15K0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
FCR1210LT15K0
Paket:
1210
Beschreibung:
RES 15K OHM 15% 1/3W 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±15%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Resistance 15 kOhms
Series FCR
Power (Watts) 0.333W, 1/3W