Zuhause / AC Fans / FDA2-17255QBHT4F-SF
minImg
FDA2-17255QBHT4F-SF
Qualtek
Produkt-Nr.:
FDA2-17255QBHT4F-SF
Hersteller:
Qualtek
Beschreibung:
FAN AXIAL 172X55MM 230VAC TERM
Benutzer handbuch
Air Flow 240.0 CFM (6.72m³/min)
Noise 61.0dB(A)
Ingress Protection IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.120A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3100 RPM
Mfr Qualtek
Material - Frame Aluminum
Features Salt Fog Rated, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 55.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.531 in H2O (132.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Weight 1.874 lb (850 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Steel
Series HPLC, FDA2-17255-SF
Power (Watts) 27.00W