FFA.3S.310.CLAK12
LEMO
Produkt-Nr.:
FFA.3S.310.CLAK12
Hersteller:
LEMO
Beschreibung:
LSP KEYA 10C CHR 1.2MM K
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.437" ~ 0.472" (11.10mm ~ 12.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 9A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 310
Mfr LEMO
Contact Material Brass, Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C