FFB16J0395K--
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
FFB16J0395K--
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP FILM 3.9UF 10% 525VDC RADIAL
Auf Lager : 4574
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.882" (22.40mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.224" L x 0.512" W (31.10mm x 13.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FFB
Voltage Rating - DC 525V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 105V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3.9 µF