FFSD-03-D-08.85-01
Samtec Inc.
Produkt-Nr.:
FFSD-03-D-08.85-01
Hersteller:
Samtec Inc.
Beschreibung:
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Usage -
Number of Positions 6
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series Tiger Eye™ FFSD
Length 0.738' (224.79mm, 8.85")