FFVE6B0147KJE
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
FFVE6B0147KJE
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP FILM 140UF 10% 800VDC RADIAL
Auf Lager : 44
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.559" (65.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.772" (45.00mm)
Termination Threaded, Female
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.327" Dia (84.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FFVE
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 140 µF