FG18X5R1E155KRT00
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FG18X5R1E155KRT00
Beschreibung:
CAP CER 1.5UF 25V X5R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1.5 µF