FG22C0G2A104JNT06
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FG22C0G2A104JNT06
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 0.1UF 100V C0G RADIAL
Auf Lager : 800
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series FG
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.1 µF