FG23C0G2J104JRT06
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FG23C0G2J104JRT06
Beschreibung:
CAP CER 0.1UF 630V C0G/NP0 RAD
Auf Lager : 998
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.1 µF