FG23X7T2E155KNT00
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FG23X7T2E155KNT00
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 1.5UF 250V X7T RADIAL
Auf Lager : 716
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" L x 0.217" W (8.50mm x 5.50mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Active
Ratings -
Series FG
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1.5 µF