FG24C0G2A472JNT06
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FG24C0G2A472JNT06
Beschreibung:
CAP CER 4700PF 100V C0G RADIAL
Auf Lager : 32
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4700 pF