FG26C0G2J151JNT06
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FG26C0G2J151JNT06
Beschreibung:
CAP CER 150PF 630V C0G RADIAL
Auf Lager : 6311
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 150 pF