FG28C0G2A101JNT00
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FG28C0G2A101JNT00
Beschreibung:
CAP CER 100PF 100V C0G RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 100 pF