FGG.0K.304.NLAC35
LEMO
Produkt-Nr.:
FGG.0K.304.NLAC35
Beschreibung:
LKP KEYG 4C NICKEL 3.5MM C
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.122" ~ 0.138" (3.10mm ~ 3.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 7A
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert 304
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C