FGG.1B.130.CTAD62
LEMO
Produkt-Nr.:
FGG.1B.130.CTAD62
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 1P GOLD SLDR CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 130
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C