FGG.1K.308.CLAC65
LEMO
Produkt-Nr.:
FGG.1K.308.CLAC65
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.240" ~ 0.256" (6.10mm ~ 6.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 308
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C