FGG.2B.326.CLAD99Z
LEMO
Produkt-Nr.:
FGG.2B.326.CLAD99Z
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 26P GOLD SLDR CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.362" ~ 0.390" (9.20mm ~ 9.90mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Current Rating (Amps) 2A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 326
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C