FGG.2B.810.CLAD42Z
LEMO
Produkt-Nr.:
FGG.2B.810.CLAD42Z
Beschreibung:
LBP KEYG 1COAX+10LV CHR 4.2 BR
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Current Rating (Amps) 7A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 810
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C